Aanvankelijk zou de Lange Vechtbrug tot 30 november gesloten blijven, maar om de overlast voor het vaar verkeer te beperken, worden de werkzaamheden in twee delen uitgevoerd. Dit betekent dat ook in het voorjaar van 2021 er aan de Vechtbrug gewerkt wordt en er een tijdelijk brug wordt geplaatst.
Autoverkeer wordt omgeleid. Fietsers, bromfietsers en voetgangers kunnen in deze periode gebruik maken van een tijdelijke brug.
Noodbrug
De aanleg van de tijdelijke (ponton)brug vindt plaats op dinsdag 3 en woensdag 4 november. Deze brug wordt na afloop van de werkzaamheden weer verwijderd.
Beeldbepalend Rijksmonument
De Lange Vechtbrug is een beeldbepalend Rijksmonument. Om deze brug voor Weesp te behouden, is groot onderhoud noodzakelijk. Vanwege de monumentale status van de brug voert een gespecialiseerd bedrijf, met extra zorg, het onderhoud uit.
Omleiding autoverkeer
Voor het autoverkeer geldt er een omleidingsroute over de provinciale weg N236 en de ‘s Gravelandseweg. Gele omleidingsborden geven ter plaatse de omleidingsroute aan. Houd hierbij rekening met extra reistijd.